Centrum Caolinumsoučasná architektura a tradice
Naše akce v centrusledujte a navštěvujte Zobrazit více
Kaolínový důl Nevřeňtajemné nevřeňské podzemí

Informace k akci a rezervaci

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA v NEVŘEŇSKÉM POD ZEMÍ- sobota 2.12. a neděle 3.12.2023

 Začátkem prosince se otevírají brány pekelné a čerti po světě hledají hříšníky. Jedním z míst, kde se s nimi můžete potkat je i nevřeňské POD ZEMÍ!

Nenechte si ujít dobrodružnou výpravu do Nevřeňského POD ZEMÍ, kde se od doby, kdy se tu natáčela krásná pohádka Čertí brko objevují čerti v čele se samotným Luciferem každoročně. Letos se na vás chystají o víkendu v sobotu 2.12. a v neděli 3.12. Ale nebojte, peklem vás provede v jádru dobrosrdečná čertí babička, která už v životě viděla tolik hříšníků, že ji jen tak něco nerozhází.

A co na Vás v POD ZEMÍ čeká?

Celým peklem Vás provede čertí babička, která má elánu za sto čertů, peklo zná jako své děravé boty (vždyť tu žije už 666 let!), a před kterou se třese i sám Lucifer. Lepšího průvodce byste si mohli jen stěží přát!
Dozvíte se od ní, jak to v takovém pekle chodí, co vlastně čerti dělají, a jak a kam se zapisují lidské hříchy. Když budete mít štěstí, v pekelném dómu narazíte kromě čertí chásky i na samotného pána pekel Lucifera. 

mikuláš 1

Všichni, kteří projdou pekelnou zkouškou se dostanou až do Nevřeňského nebe, kde jim do svědomí nahlédne Mikuláš se svým andělským doprovodem. A věřte, že pro všechny děti, které čertova babička vyvede z pekla, se v Mikulášově proutěném koši najde nějaká ta odměna.

mikuláš 2

Termíny s časy na které je možné se rezervovat naleznete ZDE

Cena vstupného dětské,vč.balíčku s odměnou (4-15 let) 250 Kč
Cena vstupného doprovod (16-99 let) 200 Kč


V případě zrušení akce bude vstupné vráceno v plné výši.
Prosím pozor! Do dolu je umožněn vstup dětem od 4 let a ani zvířátka do dolu nemohou.

Na závěr ještě pár pokynů k samotnému pobytu v dole, kde strávíte něco málo přes hodinku:
Do Nevřeně dorazte alespoň půl hodinky před časem vašeho vstupu do pekla, ať máte dost času si v klidu projít pekelnou stezku vedoucí až k pekelné bráně.
Bez ohledu na to, je-li to člověk nebo čert, v podzemí musí všichni dbát všech pokynů a řídit se návštěvním řádem vycházejícím z platné báňské legislativy, a to bez výjimky! Dále je nutné dodržování případných aktuálních vládních opatření vzhledem k epidemiologické situaci v ČR.
Nutností je ochranná přilba, kterou vám zapůjčíme u vstupu. Každý návštěvník musí mít pevnou obuv a oblečení s ohledem na teplotu v dole okolo 10°C, u kterého vás nebude mrzet, když se případně trochu umaže.
V dole je zákaz natáčení a focení se stativem.

Více v záložce Nevřeňské POD ZEMÍ - Návštěvní řád.
Tak na viděnou v Nevřeňském pekle :-)

mikuláš 3

mikuláš 4