Centrum Caolinumsoučasná architektura a tradice
Naše akce v centrusledujte a navštěvujte Zobrazit více
Kaolínový důl Nevřeňtajemné nevřeňské podzemí

Návštěva nevřeňského podzemí

Návštěva nevřeňského podzemí – bývalého hlubinného dolu na kaolin

Nevřeňské podzemí je od 15. 6. 2019 otevřeno pro veřejnost ve zveřejněných termínech- záložka termíny prohlídek. V dole je stálá teplota kolem 10°C a prohlídka trvá zhruba hodinu. Do dolu mohou děti od 4 let.

Rezervaci a prodej vstupenek zajišťuje Centru Caolinum Nevřeň na tel. 723 469 874 (během provozní doby CCN- SO a NE 12:00-16:00)  doporučujeme však provádět rezervace e-mailem na rezervace@centrumcaolinum.cz. Po ověření aktuální dostupnosti vám rezervaci potvrdíme.

Při rezervaci více než 10 vstupenek požadujeme nevratnou zálohu 50 Kč/ 1 osobu. 
Zálohu je možno zaplatit buď v hotovosti přímo v Centu Caolinum Nevřeň nebo zaslat zálohu na účet obce Nevřeň, č.ú. 324 22 371/0100. Do poznámky prosím uvést rezervace prohlídky a jméno, na kterou byla rezervace provedena.
Pokud neobdržíme zálohu do 2 pracovních dní, rezervované vstupenky budou uvolněny k prodeji.

Individuální termíny prohlídek nabízíme školním exkurzím a skupinám o minimálním počtu 15 osob.

Upozorňujeme návštěvníky, že čas prohlídky označuje čas setkání s průvodcem u vstupu do podzemí, které je od Centra Caolinum vzdáleno cca 20 - 30 minut pohodlné chůze po značené naučné stezce.

!!DŮLEŽITÉ!!
VSTUPENKU JE NUTNÉ SI VYZVEDNOUT V CENTRU CAOLINUM NEJPOZDĚJI 30 MINUT PŘED PLÁNOVANÝM ČASEM PROHLÍDKY, poté rezervace padá
, dorazte proto vždy s dostatečným časovým předstihem!

Pár pravidel pro vaše pohodlí a bezpečnost:
V podzemí je nutné dbát všech pokynů průvodce a řídit se návštěvním řádem vycházejícím s platné báňské legislativy, a to bez výjimky! Nutností je ochranná přilba, kterou vám zapůjčíme u vstupu.
Každý návštěvník musí mít pevnou obuv a oblečení s ohledem na teplotu v dole okolo 10°C, u kterého vás nebude mrzet, když se případně trochu umaže. Samotná prohlídka podzemí trvá necelou hodinku.

V dole je zákaz natáčení a focení se stativem.
Zvířatům je do podzemí vstup zakázán.
Více v záložce Návštěvní řád.