Centrum Caolinumsoučasná architektura a tradice
Naše akce v centrusledujte a navštěvujte Zobrazit více
Kaolínový důl Nevřeňtajemné nevřeňské podzemí

Návštěva nevřeňského podzemí

Návštěva nevřeňského podzemí – bývalého hlubinného dolu na kaolin

POD ZEMÍ zimní spánek

Od 1.9. platí povinnost pro všechny návštěvníky Nevřeňského POD ZEMÍ zakoupit si spolu se vstupenkou na prohlídku i tzv. BEZPEČNOSTNÍ BALÍČEK, který obsahuje jednorázové ochranné pomůcky (rouška, rukavice, čepice pod helmu). Cena 1ks balíčku 25 Kč. 
Děkujeme za pochopení, snažíme se tím chránit nejen návštěvníky, ale i náš personál. 

Nevřeňské podzemí je od 15. 6. 2019 otevřeno pro veřejnost ve zveřejněných termínech- záložka termíny prohlídek. 

Rezervaci a prodej vstupenek zajišťuje Centru Caolinum Nevřeň e-mailem na rezervace@centrumcaolinum.cz, případně telefonicky na tel. 723 469 874 (SO a NE 9.00-14.00).Po ověření aktuální dostupnosti vám rezervaci potvrdíme.

REZERVUJTE SI PROSÍM VSTUPENKY PŘEDEM! VZHLEDEM K VELKÉMU ZÁJMU O PROHLÍDKY A OMEZENÉMU POČTU NÁVŠTĚVNÍKŮ VE SKUPINĚ VÁM BEZ PŘEDCHOZÍ REZERVACE NEMŮŽEME ZARUČIT VOLNÉ MÍSTO NA PROHLÍDCE.

Při rezervaci více než 10 vstupenek požadujeme nevratnou zálohu 50 Kč/ 1 osobu. 
Zálohu je možno zaplatit buď v hotovosti přímo v Centu Caolinum Nevřeň nebo zaslat zálohu na účet obce Nevřeň, č.ú. 123-2233260267/0100. Do poznámky prosím uvést rezervace prohlídky a jméno, na kterou byla rezervace provedena.
Pokud neobdržíme zálohu do 2 pracovních dní, rezervované vstupenky budou uvolněny k prodeji.

Individuální termíny prohlídek nabízíme školním exkurzím a skupinám o minimálním počtu 10 osob.

Upozorňujeme návštěvníky, že čas prohlídky označuje čas setkání s průvodcem u vstupu do podzemí, které je od Centra Caolinum vzdáleno cca 20 - 30 minut pohodlné chůze po značené naučné stezce.

!!DŮLEŽITÉ!!
VSTUPENKU JE NUTNÉ SI VYZVEDNOUT V CENTRU CAOLINUM NEJPOZDĚJI 30 MINUT PŘED PLÁNOVANÝM ČASEM PROHLÍDKY, poté rezervace padá
, dorazte proto vždy s dostatečným časovým předstihem!

Pár pravidel pro vaše pohodlí a bezpečnost:
V podzemí je nutné dbát všech pokynů průvodce a řídit se návštěvním řádem vycházejícím s platné báňské legislativy, a to bez výjimky! Nutností je ochranná přilba, kterou vám zapůjčíme u vstupu.

Každý návštěvník musí mít pevnou obuv a oblečení s ohledem na teplotu v dole okolo 10°C, u kterého vás nebude mrzet, když se případně trochu umaže. Samotná prohlídka podzemí trvá necelou hodinku.

V dole je zákaz natáčení a focení se stativem.
Dětem do čtyř let vstup do dolu zakázán.

Zvířatům je do podzemí vstup zakázán.
Více v záložce Návštěvní řád.