Centrum Caolinumsoučasná architektura a tradice
Naše akce v centrusledujte a navštěvujte Zobrazit více
Kaolínový důl Nevřeňtajemné nevřeňské podzemí

Již proběhlé akce

 DUBEN

2. 4 . KUBA - Martin LOEW, cestovatelská diashow 

BŘEZEN

4. 3. 2017 Masopust 

17. 3. Degustace moravských vín - CHATEAU VALTICE, s hudebním doprovodem

25. 3. Josefofská zábava - zabijačkové hody, s kapelou POŠUMAVSKÁ MUZIKA

ÚNOR

4. 2.2017 Hasiči - valná hromada, taneční večírek

11. 2. 2017 Hasiči - soutěž o vládce severu

11. 2. 2017 ČÁRY MÁRY - folková kapela

25.2. 2017 BLANÍK - divadlo Járy CIMRMANA v podání Trnovské umělecké společnosti TRUS

26. 2. 2017 Nevřeňské tvoření - eukanistika - výtvarný styl s použitím vosku

LEDEN

15. 1. 2017 Dětský pirátský karneval

22. 1 2017 Pošumavská muzika - dechová kapela ze Šumavy

 

2016

 

ČERVENEC - SRPEN
POJĎ SI HRÁT - zábavná středeční dopoledne pro děti (vyrábění, hry, sportování)
13.8. 2. NAROZENINY CCN
28.8. ROZLOUČENÍ S PRÁZDNINAMI

KVĚTEN
13.5. v 19:00 - NAŠE LÁSKA OPERETA - koncert plný krásných operetních melodií
14.5.v 16:00 BYLINKOVÁ DÍLNA – povídání o pěstování bylinek, jejich využití, výroba bylinkového másla či limonády z čerstvých bylinek (podle počasí)
26.5. v 19:00 ŽIVOT S ESKYMÁKY - přednáška s člověkem, který už 20 let žije a pracuje s eskymáky v Kanadě

DUBEN
9.4. ve 14:00 JARNÍ SPOLUHRANÍ hravé odpoledne pro rodiče s dětmi
30.4. STAVĚNÍ MÁJKY

BŘEZEN
5.3. v 10:00 MASOPUST
12.3. ve 14:30 VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ
13.3. v 15:00 CAVEMAN - světoznámá one-man show
20.3 v 18:00 KAMČATKA – Diashow Martina Loewa
26. 3. ve 20:00 - OBECNÍ BÁL

ÚNOR
12.2. v 18:00 JOSEF POSPÍŠIL - koncert známého heligonkáře
20.2. v 15:00 DĚTSKÁ KARNEVAL SHOW - zábavné odpoledne v maskách
28.2. v 15:00 UŽ JE TO TAK - loutková pohádka divadla V Boudě

LEDEN
9.1. v 19:00 JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI FILIPA - divadelní představení divadelního spolku Jezírko
12.1. v 19:00 AROMATERAPIE - přednáška o využití éterických olejů a jedinečné síle přírody. Součástí přednášky bude ukázka indické masáže hlavy.
17.1. v 18:00 PUTOVÁNÍ DO SANTIAGO DE COMPOSTELA - přednáška o cestě na poutní místo, která trvala skoro jeden měsíc a byla dlouhá zhruba 1000 km.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2015

Večer se sládkem - povídání o pivu se sládkem Ing. Pavlem Zítkem z Plzeňského Prazdroje

Křížem krážem čajovým světem - čajová degustace a povídání o čaji s Ing. Zdeňkem Nepustilem

Přednáška o houbách - přednáška o houbách a určování donesených hub s mykologem Mgr. Lubošem Zeleným z Mykologického kroužku v Plzni

První pomoc - procvičení zásad poskytování první pomoci s MUDr. Luďkem Hejkalem ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje

Pacifická Kanada - cestopisná přednáška s Jirkou Lehejčkem

Pranayama jóga - setkání s indickým mnichem sannjásinem Sanjayem a ukázka cvičení Pranayama jógy

Přednáška o včelách a včelích produktech -povídání o včelách s MVDr. Janem Krabcem a ukázka výrobků z včelího vosku

Zlatovláska - divadelní představení pro děti v podání Divadla Z Bedny

Večer s o šetřovatelem plazů ze ZOO Plzeň - přednáška o hadech žijících v ČR, ukázka hada, promítání fotografií z výprav za plazy v Centrální Americe

Adventní tvoření - výroba svíček z včelího vosku, papírových přáníček, zdobení domácích perníčků, prodej vánočních dekorací, domácích pečených čajů a marmelád a šperků

Luboš Vega - velmi jemný rock

Mikulášská nadílka - divadélko pro děti, nadílka, tvoření andílků, diskotéka

Petra Černocká - Se mnou si píseň broukej - hudebně zábavný pořad divadle Hnedlevedle s Petrou Černockou, Jiřím Pracným a Tomášem Bartákem

10.1. v 19:00 (sobota) Ivan Mládek a Bio trio - v hudebním a zábavném pořadu zazněly staré známé písničky Banjo Bandu a humorné texty v podání Ivana Mládka, Lenky Plačkové, Lenky Šindelářové a Jana Mrázka. Součástí byla beseda s diváky.

16.1. v 19:00 (pátek) Havajské ostrovy - cestopisná přednáška Petra Nazarova plná pestrobarevných fotografií a havajských rytmů

18.1. v 16:00 (neděle) - Odpoledne s deskovými hrami

6.2. v 18:00 (pátek) Reflexní terapie v každodenní praxi -  přednáška Mgr. Soni Henigové

8.2. v 16:00 (neděle) Slepičí pohádka v podání divadélka Nána - představení pro děti o jednom dvorku plném slepiček
a o zlobivé koze.

13.2. v 19:00 (pátek) Trabantem Jižní Amerikou - cestopisná přednáška o netradičním cestování s Danem Přibáněm

15.2. v 15:00 (neděle) Odpoledne s kaolínem - přednášky a promítání fotografií o kaolínovém dole v Nevřeni, těžbě kaolínu zde i v okolí, geologii a speleologii.

15.3. v 16:00 (neděle) Odpoledne s deskovými hrami

21.3. v 19:00 (sobota) Zlaté časy paní Operety - večer plný operetních melodií v podání plzeňských sólistů

22.3. ve 14:00 (neděle) Vítání jara - procházka nevřeňským lesem, utopení Morany, opékání buřtů

29.3. ve 14:00 (neděle) Velikonoční tvoření

4.4. ve 20:00 (sobota) Obecní bál

17.4. v 18:00 (pátek) Zahrada na jaře - přednáška p. Václava Rajšla, instruktora územního sdružení Českého zahrádkářského svazu a nevřeňského rodáka

18.4. v 19:00 (sobota) Degustace vína s Jirkou Ruibarem - Rajhradské klášterní sklepy

24.4. v 18:00 (pátek) Příběhy demarkační čáry 1945 - přednáška p. Jiřího Kapra, spolupracovníka regionálního muzea Nečtiny

29.4. v 18:00 (středa) Přehlídka historické bojové techniky (před CCN)

30.4. v 17:00 (čtvrtek) Stavění májky (u CCN)
Květen

3.5. v 19:00 (sobota) Boty proti lásce - zábavný pořad s Yvonne Přenosilovou a divadlem Hnedlevedle

15.5. ve 20:00 (pátek) Folkový večer - písničkáři Hynek Kočí, Michal Willie Sedláček a flétnistka Eva Trnková

22.5. v 19:00 (pátek) Expedice K2 - cestopisná přednáška s Honzou Trávníčkem

30.5. ve 14:00 (sobota) Dětský den - zábavné odpoledne pro celou rodinu - ukázka dravců, plnění úkolů, šermíři, trampolína, skákací boty, občerstvení, hudba

NEVŘEŇSKÉ DIVADELNÍ VŘENÍ
29.5. ve 20:30 (pátek) - Dívčí válka - divadelní spolek L.S.D. - náves u kapličky
7.6. v 15:00 (neděle) - Kouzla králů - pohádka- hrají děti z Tyjátru Nekmíř - CCN
20.6. ve 20:30 (sobota) - Večer tříkrálový aneb cokoli chcete - divadelní spolek Jezírko - náves u kapličky - kvůli nepříznivému počasí bylo zrušeno, ale bude odehráno v náhradním termínu

22.6.v 18:00 (pondělí) Pranayama jóga se Sanjayem

27.6. ve 21:00 (sobota) Kabát revival west - open air koncert před CCN

ZÁŘÍ
12.9. sobota ve 20:00 MÉDIUM - koncert plzeňské hardrockové legendy
19.9. sobota v 19:00 ZÁMĚNA - divadelní představení divadelního spolku Jezírko - komedie
23.9. středa v 18:30 NA SLOVÍČKO S POŽÁRNÍKEM A ZÁCHRANÁŘEM - přednáška o první pomoci a požární bezpečnosti
27.9. neděle v 18:00 GRILOVÁNÍ SELETE,20:00 LUBOŠ VEGA

ŘÍJEN
2.10. pátek v 19:00 CESTA DO PERU ANEB ZÁHADNOU ZEMÍ INKŮ - přednáška Emanuela Lukeše o Jižní Americe
23.10. pátek ve 20:00 - 1. ORIGINÁLNÍ VEČER - PAVEL ROTH - koncert pěvecké hvězdy 80. let
24.10. sobota ve 14:30 DRAKIÁDA - druhý ročník hromadného pouštění draků
31.10. sobota v 16:30 NEVŘEŇSKÉ BLOUDĚNÍ - SDH Nevřeň pořádá tradiční akci mladých hasičů

LISTOPAD
5.11. čtvrtek v 19:00 ISLAND - přednáška známého cestovatele a fotografa P. Loewa
14.11. sobota v 19:00 PIVO, ZDRAVOTNÍ ASPEKTY JEHO KONZUMACE, OCHUTNÁVKA - přednáška
21.11. sobota ve 14:00 ADVENTNÍ TVOŘENÍ - prodej a výroba vánočních ozdob a dekorací
25.11. středa ve 20:00 - 2. ORIGINÁLNÍ VEČER - JIŘÍ SCHMITZER - koncert zpěváka a herce