Drobečková navigace

Vítejte! > Zajímavosti v okolí > Naučná stezka POD ZEMÍ

Naučná stezka POD ZEMÍ

K samotnému vstupu do nevřeňského dolu dovede návštěvníky od Centra naučná stezka s názvem POD ZEMÍ. 

Pod povrchem země se člověku otevírá jiný svět – svět POD ZEMÍ, kde dokonale fungují kořenové soustavy stromů, hub a rostlin, kde žije řada živočichů a který je po staletí poznamenán lidskou činností.

mapa NS POD ZEMÍ.jpg

PODĚKOVÁNÍ

Námět a produkce naučné stezky je dílem Markéty Formanové, vedoucí Muzea loutek Plzeň ve spolupráci s Olgou Nesnídalovou. 

Na odborné obsahové části se podíleli: Sylvie Pecháčková, Ondřej Peksa (Západočeské muzeum v Plzni), Martin Lang (Muzeum Středních Brd Strašice), Přemysl Tájek (AOPK – CHKO Slavkovský les), Pavel Bezděčka (Muzeum Vysočiny Jihlava), korektury Tomáš Pfejfer.

Jednotlivá zastavení skvěle graficky ztvárnil Dalibor Nesnídal a grafiku pro tisk vytvořil grafik Martin Kaiser.  Vytiskl Abstrakt s.r.o.

Skvělou práci při výrobě dřevěných panelů odvedl truhlář Miroslav Kratochvíl a za montáž děkujeme ochotným nevřeňákům – kluci díky!

Naučnou stezku POD ZEMÍ financovalo Centrum Caolinum Nevřeň s podporou Plzeňského kraje.

V roce 2020 byla naučná stezka obohacena specifickým turistickým mobiliářem – vyřezávané dřevěné sochy houbiček, žížal a prolézací prvky pro děti s hlavou čerta či netopýra, které určitě ocení nejen děti, ale i dospělí návštěvníci:-)

Skvělou práci při výrobě tohoto turistického mobiliáře odvedli pracovníci z ZO ČSOP BERKUT – Bečovská botanická zahrada.

Turistický mobiliář na naučné stezce POD ZEMÍ financovalo Centrum Caolinum Nevřeň za podpory Plzeňského kraje.